Zamknij

Są już informacje o podejrzanych o gwałt na 26-letniej Polce we Włoszech

Redakcja
29.08.2017 13:09
Są już informacje o podejrzanych o gwałt na 26-letniej Polce we Włoszech
fot. Pixabay

Jest 15 podejrzanych. Wszyscy pochodzą z Afryki Północnej, głównie z Tunezji i Algierii. Jak na razie żaden z nich nie został zatrzymany – poinformował we wtorek (29 sierpnia) portal TG COM 24, powołując się na zespół śledczych, który pracuje nad sprawą bestialskiego napadu na polskie małżeństwo na plaży we włoskim Rimini.

Obecnie specjalnie powołany zespół śledczych wnikliwie bada zapis wielu kamer miejskiego monitoringu. Funkcjonariusze są pewni, że wśród 15 podejrzanych są sprawcy napadu na małżeństwo z Polski. – Wszyscy podejrzani pochodzą z krajów Afryki Północnej. To głównie Tunezyjczycy i Algierczycy – podają reporterzy włoskiej stacji informacyjnej TG COM 24.

Zespół najlepszych śledczych z Rzymu

Kilka godzin wcześniej w sieci pojawiła się informacja, że liczba podejrzanych to 20. Śledztwo w sprawie brutalnego pobicia i gwałtu prowadzi zespół śledczych z Rzymu. – To najlepsi specjaliści w kraju – podaje bolońskie wydanie „La Repubblica”.

15 podejrzanych

Jak na razie uwagę śledczych skupiają zapisy z kamer, z których wytypowano 15 podejrzanych. Po tym, jak czterech napastników około godz. 4 rano w sobotę (26 sierpnia) oddaliło się z plaży w kierunku miasta, widać mężczyzn o – jak podaje TG COM 24 – oliwkowej karnacji. Nagranie jest jednak niewyraźne i na jego podstawie nie można stworzyć listów gończych. Ponadto dwóch mężczyzn przez cały czas ma na głowach kaptury, które utrudniają identyfikację.

Zobacz także

Odciski palców na butelkach

W poniedziałek 28 sierpnia włoskie media pisały, że policjanci znają już tożsamość dwóch sprawców, jednak informacja ta nie została potwierdzona przez służby. Dzień wcześniej, w niedzielę, pojawiła się informacja o tym, że policja jest w posiadaniu odcisków palców, które napastnicy mieli zostawić na butelkach po napojach, które pili. Na nagraniach włoskiej telewizji z miejsca zdarzenia widać, jak śledczy zabezpieczają butelkę po piwie.

Czy uważasz, że kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/TGcom24.mediaset.it/Bologna.repubblica.it/strz