Zamknij

Burmistrz Londynu Sadiq Khan mówi o wielu zaginionych. 12 osób nie żyje, a 74 są ranne

Redakcja
14.06.2017 12:29
Sadiq Khan: Wielu zaginionych w związku z pożarem w Londynie
fot. PAP/EPA

Burmistrz Londynu Sadiq Khan poinformował, że wiele osób uznano za zaginione w związku z pożarem wieżowca Grenfell Tower w zachodniej części brytyjskiej stolicy, który wybuchł w nocy z wtorku na środę. Co najmniej 12 osób zginęło, a co najmniej 74 zostały ranne.

W rozmowie z telewizją Sky News Khan powiedział, że ratusz "dysponuje pewnymi liczbami, ale musimy być ostrożni z ich podawaniem".

Zobacz także

- Możemy polegać na prostej matematyce: było tam 120 mieszkań, z czego część z nich miała po cztery sypialnie. Niektórym osobom udało się opuścić mieszkania, inni zostali uratowani przez strażaków, ale jest pewna liczba zaginionych. Część z nich być może znalazła schronienie u sąsiadów lub mieszkających niedaleko przyjaciół; lokalne władze także zapewniły miejsce, gdzie mogą się zgłosić - tłumaczył.

W nocy z wtorku na środę doszczętnie spalił się 24-piętrowy budynek mieszkalny Grenfell Tower w pobliżu stacji metra Latimer Road. Trwa akcja ratownicza i gaszenie pożaru. 

- Pożar wieżowca Grenfell Tower w zachodniej części Londynu to nie zamach terrorystyczny - poinformowała w środę rzeczniczka miejscowej policji. Z powodu pożaru co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 70 odniosło obrażenia.

RadioZET.pl/PAP/MAAl