Zamknij

Samolot pasażerski rozbił się na południu Chin. Nikt nie przeżył katastrofy

21.03.2022 09:40
Boeing 737
fot. Zhou Hua/Xinhua News/East News

Samolot Boeing 737 ze 132 osobami na pokładzie rozbił się w południowej prowincji Kuangsi - podała w poniedziałek chińska telewizja CCTV. We wtorek poinformowano, że nie znaleziono osób, które przeżyły katastrofę samolotu.

Samolot pasażerski China Eastern, którym leciały 132 osoby, rozbił się w południowo-zachodnich Chinach. Liczba ofiar nie jest na razie znana - poinformował w poniedziałek państwowy nadawca CCTV.

Samolot Boeing 737 rozbił się w pobliżu miasta Wuzhou w regionie Kuangsi. Miejsce katastrofy to górzysty teren pokryty lasami. "W górach wybuchł pożar" - przekazała telewizja CCTV. Na miejsce zdarzenia wysłano ekipy ratunkowe.

Chiny. Rozbił się Boeing 737 linii China Eastern

Maszyna leciała z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu w prowincji Guangdong. – Na pokładzie było 123 pasażerów i dziewięcioro członów załogi – potwierdził w komunikacie chiński urząd ds. lotnictwa cywilnego CAAC. Po południu przewoźnik przekazał, że są ofiary śmiertelne. We wtorek było już wiadomo, że nikt nie przeżył katastrofy. Prowadzone jest dochodzenie, które ma ustalić przyczyny katastrofy.

Według CAAC kontakt z samolotem urwał się, gdy znajdował się on w okolicach prefektury Wuzhou w regionie Kuangsi. Uruchomiono mechanizm reagowania kryzysowego i wysłano na miejsce zespół specjalistów - napisano w komunikacie.

Z danych serwisu Flightradar24 wynika, że samolot realizujący rejs MU5735 wystartował z Kunmingu o godz. 13.10 (godz. 6.10 w Polsce) czasu miejscowego i miał wylądować w Kantonie niecałe dwie godziny później. Dane śledzenia lotu urywają się jednak o godz. 14.22 (godz. 7.22 w Polsce) – podała agencja Reutera.

Strona internetowa China Eastern Airlines wprowadziła w poniedziałek czarno-białą szatę graficzną, co według agencji jest praktyką stosowaną przez linie lotnicze, by uszanować domniemane ofiary. Według bazy danych Aviation Safety Network (ASN) ostatnia katastrofa lotnicza z ofiarami śmiertelnymi w Chinach miała miejsce w 2010 roku, gdy Embraer E-190 należący do linii Henan Airlines rozbił się przy próbie lądowania w Yichun na północnym wschodzie kraju. Zginęły wówczas 44 z 96 osób znajdujących się na pokładzie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/CCTV/PAP/oprac.AK

C