Zamknij

Startują nowe linie lotnicze. Za niecałe 100 euro polecimy do USA

Redakcja
17.03.2017 19:22
Samolot
fot. Twitter/next.gazeta.pl

Już niedługo startuje nowy przewoźnik lotniczy. Będzie obsługiwał loty transatlantyckie. Na razie tylko z jednego miejsca w Europie, ale w planach jest oczywiście rozszerzenie działalności na inne kraje.

O sprawie donosi portal next.gazeta.pl. Chodzi o LEVEL - linie lotnicze wchodzące w skład międzynarodowej korporacji IAG (posiadającej m.in. British Airways).

"IAG już pod koniec ubiegłego roku zapowiadał uruchomienie tanich połączeń lotniczych na zachodnie wybrzeże USA i do Ameryki Południowej z Europy. Teraz pomysł skonkretyzował się" - czytamy. Teraz uchylono rąbka tajemnicy w temacie nowego przewoźnika.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

To będą pierwsze linie, z tak bogatą i kompleksową ofertą podróży transatlantyckich i transkontynentalnych. Na razie będą stacjonowały jedynie w Barcelonie i tylko stamtąd będą latały do Los Angeles, San Francisco, Buenos Aires oraz na Dominikanę. Połączenia ruszą od czerwca (w różnych dniach, np. do Los Angeles 1 czerwca) i potem standardowo będą odbywać się 2-3 razy w tygodniu. Ceny wahać się będą od 99 euro do 149 dolarów w jedną stronę. 

Na razie nie wiadomo, kiedy i z jakich innych państw będą wyruszać samoloty pod egidą LEVEL.

RadioZET.pl/next.gazeta.pl/MP