Zamknij

Premier Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. Jej mąż to piłkarz

03.08.2020 17:52
Sanna Marin
fot. East News/Zhang Cheng

Sanna Marin, najmłodsza premier w historii Finlandii wzięła ślub po 16 latach związku. Jej mąż to piłkarz - Markus Räikkönen.

Sanna Marin, która w grudniu 2019 roku objęła stanowisko szefowej rządu Finlandii, swojego mężna poznała w wieku 18 lat. Po 16 latach związku para postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu. Na uroczystości była najbliższa rodzina oraz przyjaciele pary.

Sanna Marin, premier Finlandii wzięła ślub

Biuro premiera Finlandii poinformowało, że uroczystość odbyła się w sobotę w oficjalnej rezydencji premiera. Mieści się ona w Kesäranta. Wśród gości weselnych było grono najbliższej rodziny i przyjaciół.

Zobacz także

W tym dniu panna młoda nałożyła długa elegancką suknię od fińskiej projektantki Anni Ruuth. Fotografią z tego ważnego dnia, premier Finlandii pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Sanna Marin zasiadała w fińskim parlamencie od 2015 roku. W grudniu 2019 roku objęła stanowisko premiera Finlandii. Wcześniej była wiceprzewodniczącą Socjaldemokratycznej Partii Finlandii oraz ministrem transportu i komunikacji. Razem se swoim mężem wychowuje dwóipółroczną córkę Emmę.

RadioZET.pl