Zamknij

Sceny seksu na festynie ku czci Matki Bożej. Tancerze byli całkiem nadzy

08.09.2022 07:42

Podczas trwającego tradycyjnego festynu ku czci Matki Bożej de la Vega w Barajas de Melo (Hiszpania) grupa tancerzy zaprezentowała sceny seksu z odsłoniętymi genitaliami. Spektakl był częścią oficjalnego programu obchodów, który zatwierdziły władze gminy.

Sceny seksu na festynie ku czci Matki Bożej
fot. Facebook.com/Cuenca News

Centroprawicowa opozycyjna Partia Ludowa zwróciła się do burmistrza Milagrosy Llorente (PSOE) o wyjaśnienia. "Odtwarzanie scen seksu i eksponowanie narządów płciowych podczas tradycyjnych obchodów było całkowicie zbędne" – stwierdziła PP w środowym komunikacie, do którego dołączyła nagranie wideo. "Ten spektakl został opłacony z publicznych pieniędzy, a jeżeli na występach były obecne osoby nieletnie, mogło dojść do przestępstwa" – czytamy.

Hiszpania. Sceny seksu na festynie ku czci Matki Boże

Dodatkowo Partia Ludowa zwróciła uwagę, że doroczny festyn ku czci Matki Bożej de la Vega jest wydarzeniem długo wyczekiwanym przez mieszkańców i przyjezdnych, celebrowanym z radością w rodzinie i wśród przyjaciół.

"Tradycje i święta w naszych miastach i gminach powinny być wzbogacane o działania, które czynią nas lepszymi, a nie takimi, które upodlają. Burmistrz ponosi za to odpowiedzialność" – głosi komunikat PP.

W środę miało miejsce tradycyjne składanie kwiatów dla Matki Bożej de la Vega, a czwartek jest dniem patronki miejscowości. Partia Ludowa oczekuje, że władze gminy nie przygotowały innych "nieodpowiednich w treściach niespodzianek" – konkluduje komunikat.

Władze Barajas de Melo już przeprosiły na Facebooku za wydarzenie. Tłumaczyły, że zakontraktowana na festyn firma nie zastosowała się do instrukcji odnośnie treści przedstawienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP