Zamknij

Nie żyje 15-letni Sebastian. Policja zakłada, że to zabójstwo

17.08.2021 10:56

15-letni Sebastian K. z Polski został zamordowany w Huddersfield na północy Anglii - poinformowała w poniedziałek policja hrabstwa West Yorkshire. Zarzut morderstwa usłyszały dwie osoby, w tym Agnieszka K., która może być matką chłopca. Sprawa wciąż jest jednak wyjaśniana, lokalna policja apeluje o pomoc i dostarczanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności zabójstwa nastolatka. 

Sebastian K.
fot. WEST YORKSHIRE POLICE

Nieprzytomny 15-letni Sebastian K. z Polski został znaleziony przez policję w piątek (13 sierpnia) w jednym z domów w Huddersfield. Mimo prób udzielenia mu pomocy, chłopiec zmarł. Badania wykazały, że nastolatek miał szereg obrażeń fizycznych.

Funkcjonariusze aresztowali 34-letnią Agnieszkę K. i 37-letniego Andrzeja L. Nie podano obywatelstwa oskarżonych ani relacji ich łączących, ale obydwoje mają polskie nazwiska, a kobieta ma takie samo nazwisko, jak zabity chłopiec.

Nie żyje 15-letni Sebastian z Polski

Według dziennika "Yorkshire Post" Sebastian przyjechał do Wielkiej Brytanii na krótki czas przed śmiercią, słabo mówił po angielsku i miał ograniczone kontakty towarzyskie. Był jednak zapisany do miejscowej szkoły.

Policja potwierdziła, że prowadzone śledztwo dotyczy morderstwa i zaapelowała do wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć na temat zdarzenia, o pomoc.

- Ponieważ mężczyźnie i kobiecie postawiono zarzuty, jesteśmy ograniczeni w tym, co możemy powiedzieć, aby zapewnić uczciwość procesu sądowego, ale bardzo apeluję o informacje na temat Sebastiana, które pomogą nam stworzyć obraz jego osoby, jego ruchów i stylu życia. Jesteśmy w kontakcie z jego rodziną w Polsce i wiemy, że był w Anglii tylko przez krótki czas i mówił w ograniczonym stopniu po angielsku - przekazał inspektor Tony Nicholson. 

RadioZET.pl/PAP