Zamknij

Został oskarżony o zabójstwo szamanki. Tłum wymierzył mu sprawiedliwość [WIDEO]

Redakcja
23.04.2018 16:24
Został oskarżony o zabójstwo szamanki. Tłum wymierzył mu sprawiedliwość [WIDEO]
fot. YouTube screen

41-letni Kanadyjczyk, który w Peru zgłębiał tajniki leczenia substancjami halucynogennymi, został zlinczowany w odległym zakątku Amazonii, gdzie tłum oskarżył go o zabicie 81-letniej szamanki — poinformowały peruwiańskie władze.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura generalna w regionie Ukajali na północnym wschodzie kraju przekazała w niedzielę, że uzdrowicielka Olivia Arevalo z plemienia Shipibo-Conibo została w czwartek zastrzelona obok swego domu. Niektórzy mieszkańcy jej wsi oskarżali o zabójstwo Kanadyjczyka Sebastiana Woodroffe'a, który mieszkał w regionie i najpewniej był jednym z klientów Arevalo. Policja rozpoczęła śledztwo, dopiero gdy w piątek mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo z telefonu komórkowego, na którym widać Woodroffe'a wleczonego po ziemi z liną wokół szyi i błagającego o litość.

W sobotę ciało Kanadyjczyka ekshumowano z nieoznaczonego grobu, ok. 1 km od domu Arevalo.

Rzecznik lokalnej prokuratury Ricardo Palma Jimenez powiedział, że rozważane są różne teorie co do zabójstwa Arevalo i że jest zbyt wcześnie, by podawać nazwiska podejrzanych. Dodał, że w związku ze śmiercią Woodroffe'a na razie nikogo nie zatrzymano.

Zobacz także

Jak pisze agencja Reutera, zabójstwo szamanki, która była obrończynią praw rdzennych plemion w regionie, wywołało oburzenie w Peru, gdyż jest to kolejne takie niewyjaśnione morderstwo. Działacze plemienni często otrzymują pogróżki w związku z próbami trzymania z dala od ich ziem osób zajmujących się nielegalnym wyrębem lasów lub plantatorów palm olejowych.

We wsiach w peruwiańskich Andach i Amazonii brakuje policji, a mieszkańcy odległych regionów często sami, według lokalnych zwyczajów, wymierzają sprawiedliwość podejrzanym o przestępstwa.

RadioZET.pl/PAP/DG