Zamknij

Sekretarz generalny ONZ „w szoku” po bombardowaniu Kijowa

28.04.2022 22:45

Rzecznik ONZ Saviano Abreu poinformował, że przebywający w Kijowie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest "bezpieczny", ale "w szoku" po tym, jak w czwartek wieczorem stolica Ukrainy została zaatakowana przez Rosjan rakietami. Na skutek ostrzału rannych zostało co najmniej sześć osób.

Sekretarz generalny ONZ „w szoku” po bombardowaniu Kijowa
fot. SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Rosja zaatakowała w czwartek osiedle mieszkaniowe w Kijowie. Służby ratunkowe poinformowały, że jedna z dwóch rosyjskich rakiet, które spadły na stolicę Ukrainy, trafiła w niższe piętra zamieszkałego przez cywilów bloku. 

Sekretarz generalny ONZ „w szoku” po bombardowaniu Kijowa

W czwartek wieczorem w Kijowie słychać było dwa głośne wybuchy, a mer Witalij Kliczko poinformował, że dwie rakiety trafiły w dzielnicę szewczenkowską w centrum stolicy.

Jesteśmy bezpieczni. To strefa wojny, ale szokujące jest to, że atak rakietowy wydarzył się blisko miejsca, w którym byliśmy Saviano Abreu, Rzecznik ONZ

Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował, że w wyniku rosyjskiego ataku i trafienia rakiety w dom mieszkalny rannych jest już sześć osób.

Wcześniej w czwartek Guterres po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim ocenił, że agresja rosyjska to "naruszenie Karty Narodów Zjednoczonych". Dodał, że jedną z wartości ONZ jest poszanowanie dla integralności terytorialnej. Ocenił, że "Rada Bezpieczeństwa ONZ nie zdołała zrobić wszystkiego, co w jej siłach", by rozwiązać konflikt.

RadioZET.pl/PAP

Wojna w Ukrainie na żywo: