Senator McCain ma raka mózgu. Przechodzi chemioterapię

Redakcja
14.12.2017 06:42
Senator McCain ma raka mózgu. Przechodzi chemioterapię
fot. Wikimedia Commons

Republikański senator John McCain, u którego zdiagnozowano raka mózgu, przechodzi obecnie kurację po chemoterapii i naświetlaniu w szpitalu wojskowym Walter Reed Medical Center - napisano w oświadczeniu wydanym przez jego biuro w środę.

"Senator ma nadzieję wrócić do pracy tak szybko, jak to możliwe" - zaznaczono w komunikacie.

Agencja Reutera przypomina, że John McCain brał do niedawna udział w większości głosowań, mimo że w tym samym czasie przechodził chemoterapię i naświetlanie.

Przestał pojawiać się w Senacie dopiero w tym tygodniu, co zostało natychmiast zauważone, ponieważ w izbie wyższej decydują się losy ustawy reformującej amerykański system podatkowy, a Republikanie popierający tę propozycję legislacyjną prezydenta Donalda Trumpa mają niewielką przewagę w Senacie.

"Kluczowe głosowanie za tydzień. Nieobecność McCaina skomplikuje sytuację, ale nie musi oznaczać, że przyjęcie ustawy stanie się niemożliwe" - pisze w komentarzu agencja Reutera.

Chorobę zdiagnozowano w lipcu. 81-letni McCain przeszedł wówczas operację w związku z guzem mózgu, który okazał się złośliwym glejakiem wielopostaciowym.

RadioZET.pl/pap/maal