Zamknij

Sensacyjne doniesienia o chorobie Putina: "straci kontrolę nad armią". Szykowany jest zastępca

02.05.2022 12:03

Władimir Putin straci kontrolę nad poczynaniami swoich wojsk w Ukrainie. Według brytyjskiego portalu Daily Mail przywódca Kremla, który jest chory na nowotwór, w najbliższych dniach ma przejść operację. Informator tabloidu przekazał, kto przejmie nadzór nad rosyjską armią.

Władimir Putin
fot. YURI KADOBNOV/AFP/East News

Władimir Putin, który w tym roku skończy 70 lat, ma cierpieć na raka żołądka - donosi Daily Mail. Tabloid poinformował, że rosyjski przywódca ma przejść operację. Nie wiadomo, ile potrwa rekonwalescencja, w związku z czym dyktator "straci kontrolę nad działaniami rosyjskich sił w Ukrainie".

Zabieg był zaplanowany na koniec kwietnia, ale prezydent przełożył go na późniejszy termin z powodu trwającej inwazji na Ukrainę. Według anonimowego informatora z Kremla, który opisał sytuację na kanale "General SVR" na Telegramie, operacja ma się odbyć już po 9 maja, obchodzonym w Rosji jako Dzień Zwycięstwa.

Daily Mail: Putin jest chory i przejdzie operację. Szykowane jest zastępstwo

W związku z zabiegiem dyktator będzie zmuszony przekazać przywództwo nad armią. Zdaniem źródła Daily Mail rosyjskimi wojskami pokieruje sekretarz Rady Bezpieczeństwa i były szef FSB Mikołaj Patruszew. Jest on postrzegany jako kluczowy architekt dotychczasowej strategii wojennej oraz człowiek, który przekonał Putina, że w Kijowie "roi się od neonazistów".

Takie posunięcie byłoby zaskakujące - donosi tabloid - ponieważ zgodnie z konstytucją władza powinna przejść w ręce premiera Michaiła Miszustina. Anonimowy informator miał także przekazać brytyjskiemu portalowi, że w razie gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia Putina "faktyczne zarządzanie krajem zostanie tymczasowo przeniesione na Patruszewa”.

Spekulacje o tym, że gospodarz Kremla jest chory, pojawiały się już od dawna. Pod koniec kwietnia dyktator spotkał się z ministrem Siergiejem Szojgu. Internauci zwrócili wtedy uwagę na dziwne zachowanie Putina, który trzymał się ręką rogu stołu. Według źródła, na które powołuje się Daily Mail, rosyjski prezydent cierpi także na chorobę Parkinsona. „Od ponad miesiąca lekarze prowadzący nie są w stanie przekonać Putina do zmiany leków tłumiących objawy choroby Parkinsona, ponieważ stare nie dają już pożądanego efektu, a prezydent po prostu boi się eksperymentować z nowymi" - czytamy.

Ekspert mowy ciała Maurycy Seweryn ocenił, że dyktator z Kremla jest leczony na jedną z trzech chorób. "Wystarczy spojrzeć na jego twarz spuchniętą od brania sterydów po chorobie onkologicznej, przeszczepie lub chorobie nerek" – tłumaczył.

RadioZET.pl/Daily Mail

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO