Zamknij

Setki bojowników Państwa Islamskiego oddało się w ręce władz

Redakcja
10.10.2017 17:58
Setki bojowników Państwa Islamskiego oddało się w ręce władz
fot. Archiwum RadioZET.pl

Kilkuset domniemanych bojowników Państwa Islamskiego ISIS poddało się w ostatnim tygodniu władzom irackiego Kurdystanu - pisze w poniedziałek Reuters. Stało się to po tym, jak armia Iraku odbiła Hawidżę – ostatni bastion dżihadystów w północnej części Iraku. Morale członków ISIS słabnie z dnia na dzień.

Zagłosuj

Uważasz, że Państwo Islamskie uda się kiedyś pokonać?

Liczba głosów:

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia ponad tysiąc mężczyzn poddało się ku zaskoczeniu Irakijczyków. – Chodzi o członków grupy mężczyzn, którzy uciekli w kierunku kurdyjskich terytoriów po przejęciu 5 października Hawidży przez wspierane przez USA siły irackie – poinformowało anonimowe źródło Reutera we władzach kurdyjskich.

Ofensywa trwa

Bojownicy zaczynają coraz częściej wątpić w to, o co walczą. – Doniesienia o dżihadystach, którzy uciekają z pola bitwy zamiast walczyć do końca jak w poprzednich przypadkach, świadczą, że morale dżihadystów słabnie. Wydaje się, że nie wierzą już w sprawę, za którą walczą – komentował Hiszam al-Haszimi, ekspert z Bagdadu ds. ISIS.

Bojownicy tracą wiarę

Kłopoty tzw. Państwa Islamskiego w tym regionie wynikają z rozpoczętej 21 września br. zakrojonej na szeroką skalę ofensywie na Hawidżę. Dokonała tego wspierana przez siły USA iracka armia, a także szkolone i zbrojone przez Iran szyickie milicje, znane jako Siły Mobilizacji Ludowej.

Tak kończą bojownicy ISIS w irackich więzieniach:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz