Zamknij

Sfora wilków uciekła z zoo. Obiekt zamknięto dla zwiedzających

PAP
25.12.2021 18:57
Wilki
fot. Mikhail Semenov/Shutterstock

Dziewięć wilków uciekło z wybiegu w zoo na południu Francji. Po incydencie ogród zoologiczny został zamknięty. Władze obiektu poinformowały, że nikt ze zwiedzających nie doznał obrażeń.

Zoo w Montredon-Labessonnie na południu Francji trzeba było tymczasowo zamknąć po ucieczce grupy dziewięciu wilków z jednego z wybiegów w czasie, gdy na terenie ogrodu przebywali zwiedzający - poinformowała w sobotę stacja BBC. Nikt nie ucierpiał w związku z zajściem.

- Doszło do incydentu związanego ze sforą wilków. (...) Właściciel (zoo - przyp. red.) musiał zastrzelić cztery z nich, pozostałe pięć zostało tymczasowo uśpionych przez wyspecjalizowane służby, które wezwano na miejsce zdarzenia - przekazał Fabien Chollet, sekretarz generalny prefektury Tarn, w której znajduje się zoo.

Wilki uciekły z zoo. Władze ogrodu o incydencie

- Gdy wilki przebywały poza stałym miejscem pobytu, w zoo nie było wielu odwiedzających, a ludziom w żadnym momencie nie zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo - zapewnił. Ogród zoologiczny Trois Vallees zajmuje obszar o powierzchni 60 hektarów i jest domem dla około 600 zwierząt 70 różnych gatunków.

Zoo ma pozostać zamknięte do połowy stycznia przyszłego roku z powodu - jak poinformowano - pilnych prac konserwacyjnych.

RadioZET.pl/PAP

C