Zamknij

Pożar koło Bonn. Dziesiątki rannych

Redakcja
07.08.2018 23:18
Pożar koło Bonn. Dziesiątki rannych
fot. ZDF

28 osób zostało rannych w następstwie pożaru zarośli, który ogarnął dziś znaczny obszar pod miastem Siegburg niedaleko Bonn w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia - poinformowały lokalne władze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pożar spowodował przerwanie ruchu na przebiegającej przez stację Siegburg/Bonn linii szybkiej kolei Kolonia-Frankfurt nad Menem. Pociągi ekspresowe kierowano na trasę objazdową, czego efektem były nawet półtoragodzinne opóźnienia. 

Zobacz także

Do walki z żywiołem skierowano około 550 strażaków i policjantów, wspieranych przez policyjny wóz z działkiem wodnym oraz śmigłowiec. Ogień, który szerzył się szybko wśród wysuszonej długotrwałymi upałami roślinności, zlokalizowano dopiero po kilku godzinach.

Według rzeczniczki administracji powiatu Rhein-Sieg, rannych zostało łącznie 28 osób - 20 lokalnych mieszkańców, pięciu policjantów i trzech strażaków. Ciężkich obrażeń doznały trzy osoby. Ogień wyrządził też poważne szkody w ośmiu budynkach.

Rzecznik kolei oświadczył, że nie można na razie prezentować "jakichkolwiek definitywnych wypowiedzi" na temat przyczyn pożaru. Pełne przywrócenie ruchu pociągów będzie możliwe dopiero po zbadaniu przez ekspertów, czy ogień nie uszkodził szyn i infrastruktury technicznej.

RadioZet.pl/PAP/bm