Zamknij

Kolejne ofiary rosyjskiego ostrzału. Władze publikują zdjęcia zniszczonych budynków

01.04.2022 08:04

Dwie osoby poniosły śmierć w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim na skutek rosyjskiego ostrzału - poinformował w piątek szef władz obwodowych Serhij Hajdaj na Facebooku.

Ukraina
fot. Facebook/Serhij Hajdaj

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego, czyli już 37. dobę. Rosjanie nie przestają bombardować ukraińskich miast - Kijowa, Mariupola, Charkowa czy Lwowa. Nie oszczędzają przy tym szkół, szpitali czy budynków mieszkalnych, nie mając przy tym litości dla cywilów.

Siewierdonieck. Dwie osoby zginęły w rosyjskim ostrzale

Jak poinformował w piątek rano w mediach społecznościowych szef władz obwodowych w Ługańsku (wschodnia część Ukrainy) Serhij Hajdaj, w Siewierodoniecku dwie osoby poniosły śmierć na skutek rosyjskiego ostrzału. We wpisie zamieścił też zdjęcia zniszczonych budynków.

Hajdaj podał też, że dwie osoby odniosły obrażenia w ostrzale Lisiczańska i Toszkiwki. Zniszczono 18 budynków oraz obiekty infrastruktury podczas ataków na Rubiżne, Kreminną i Iwaniwkę. Z pożarów uratowano natomiast cztery osoby.

Wiadomo również, że nadal 32 miejscowości w obwodzie ługańskim pozbawione są gazu, w tym 28 całkowicie, a w 22 miejscowościach nie ma prądu. Hajdaj poinformował też o sukcesach ukraińskiej armii: zniszczeniu trzech czołgów, dwóch pojazdów BTR, dwóch jednostek sprzętu samochodowego oraz dwóch systemów artyleryjskich, które należały do Rosjan.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

RadioZET.pl/PAP/Facebook