Zamknij

Silne trzęsienie ziemi w Turcji i Grecji. „Spadały dachówki, przewracały się kominy”

Magdalena Kulej
20.03.2019 11:31
Silne trzęsienie ziemi w Turcji i Grecji. „Spadały dachówki, przewracały się kominy”
fot. Twitter screen/@HaberPolemik

Silne trzęsienie ziemi wstrząsnęło w środę rano zachodnią częścią Turcji i niektórymi wyspami Grecji. Na razie nie ma doniesień o ofiarach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 wstrząsnęło zachodnią Turcją w środę około godz. 9.34 czasu lokalnego (godzina 7.34 w Polsce). Wstrząsy były odczuwalne również na greckich wyspach Morza Egejskiego – podaje agencja Reutera.

trzesienie ziemi

Jak poinformowało europejskie centrum monitorowania trzęsień ziemi, epicentrum wstrząsów znajdowało się około 10 km od miejscowości Acipayam w prowincji Denizli. Po wstrząsie pierwotnym nastąpiło jeszcze kilka słabszych wstrząsów wtórnych. Najsilniejszy z nich miał magnitudę 4,8.

Burmistrz Acipayam Hulusi Sevkan przekazał mediom, że nie ma doniesień o ofiarach. Wstrząsy doprowadziły jednak do poważnych zniszczeń.

– Byłem na zewnątrz, ale czułem, jak wszystko mocno się trzęsie. […] Widziałem, jak spadały cegły i dachówki, jak przewracały się kominy. W budynkach są pęknięcia – mówił w rozmowie z agencją Reutera mieszkaniec Acipayam.

Zobacz także

RadioZET.pl/Reuters/MK