Zamknij

Silny orkan przeszedł na zachodzie Niemiec. 40 osób rannych, duże zniszczenia

20.05.2022 20:46
Orkan przeszedł na zachodzie Niemiec
fot. Twitter/BreakingIEN

Silny orkan przeszedł na zachodzie Niemiec. Policja informuje o kilkudziesięciu poszkodowanych.

W miastach Paderborn i położonym kilkadziesiąt kilometrów dalej Lippstadt, na zachodzie Niemiec, 40 osób zostało rannych, w tym 10 ciężko, po przejściu w piątek orkanu - poinformowała policja. W okolicy są duże straty - podała lokalna straż pożarna. Początkowo informowano o 30 poszkodowanych.

Wszystkie dostępne w regionie służby ratownicze zostały wysłane do Lippstadt w Nadrenii-Palatynacie - poinformowała straż pożarna. Funkcjonariusze policji i ratownicy apelowali do mieszkańców, by zostali w domach, nie utrudniali akcji ratunkowej ani sami nie narażali się na niebezpieczeństwo.

Niemcy. Organ przeszedł w Paderbornie i Lippstad

Niemieckie media piszą, że miasto nawiedziło prawdziwe tornado. Żywioł zniszczył wieżę kościelną w mieście, a niemiecka agencja informacyjna DPA poinformowała, że ponad 100 osób zostało tymczasowo uwięzionych w lokalnym odkrytym basenie po tym, jak powalone drzewa zablokowały wyjście. Skalę zniszczenia pokazują też filmy umieszczane w mediach społecznościowych. W powietrzu latają kawałki dachówek i śmieci.

Służby meteorologiczne ostrzegały dzień wcześniej, że na zachodzie i w środkowych Niemczech należy się spodziewać w piątek wiatru, który może osiągać 130 km na godzinę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/DPA/AD.nl/oprac. AK

C