Zamknij

Silny wiatr zrywał dachy i powalał budynki. Zginęły co najmniej 2 osoby

29.11.2021 15:29
Silny wiatr w Stambule
fot. TGRT Haber TV/YouTube (screen)

Bardzo silny wiatr uderzył w Stambuł i sąsiednie miasta. Żywioł zrywał dachy i nawet przewracał naziemne budowle. Według meteorologów wiatr w poniedziałek wiał z prędkością ponad 100 km/h.

Stambuł mierzy się ze skutkami żywiołu, który w poniedziałek sparaliżował najludniejsze europejskie miasto. W mediach społecznościowych pojawiło się dużo filmów z przewróconymi samochodami, zerwanymi dachami i nawet spadającymi konstrukcjami. 

W mieście Çatalca (niedaleko Stambułu) spadła wieża zegarowa. Nie wytrzymała naporu silnego wiatru i z całym impetem spadła na ulicę. Na szczęście nikt nie znalazł się pod zawaloną konstrukcją.

Wiatr przewracał budynki i samochody. Co najmniej dwóch zabitych

W stambulskiej dzielnicy Esenyurt silny wiatr zaskoczył kupujących na miejscowym targu. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak fragment zerwanego dachu powalił jedną z osób na ziemię. Przechodnie próbowali udzielić jej pierwszej pomocy.

Według CNN Turk w wyniku żywiołu zginęły co najmniej dwie osoby, a 9 zostało rannych. Wcześniej służby meteorologiczne wydawały alerty przed nagłym załamaniem pogody.

RadioZET.pl/CNN Turk

C