Zamknij

Silny wybuch w okolicy dworca w Monachium. Są poszkodowani

01.12.2021 14:27
Wybuch w Monachium
fot. DPA/Associated Press/East News

W pobliżu głównego kolejowego dworca w Monachium wybuchła bomba lotnicza. Do eksplozji doszło na terenie budowy. Trzy osoby odniosły obrażenia – podał Reuters.

Ważąca około 250 kg bomba z czasów II wojny światowej eksplodowała w środę na budowie należącej do kolei, niedaleko mostu Donnersberg Brucke w Monachium. Wg. straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Do wybuchu doszło podczas prac wiertniczych na terenie budowy. - Gruz poleciał kilkaset metrów dalej - powiedział minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann. Teren, gdzie doszło do eksplozji, został odgrodzony przez policję. Dworzec w Monachium został zamknięty.

Wybuch w okolicy dworca w Monachium

W Monachium na dworcu Donnersbergerbruecke trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów służb ratunkowych. Świadkowie mówią o „głośnym huku”, widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

„Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza” – potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marzena Szulc/Reuters/oprac. AK

C