Zamknij

Berlusconi tuli jagnię i je karmi. Promuje bezmięsne święta [WIDEO]

Redakcja
10.04.2017 13:58
Berlusconi tuli jagnię i je karmi. Promuje bezmięsne święta [WIDEO]
fot. Screen Youtube

Ocieplanie swojego wizerunku przeszedł już niejeden polityk. Tym razem w innym świetle postanowił pokazać się były premier Włoch Silvio Berlusconi. W spocie, który obiegł w weekend włoskie media, polityk czule przytula jagnię i je karmi. O co chodzi?

Naczelny imprezowicz Włoch w wieku dojrzałym i ambasador "bunga bunga" jest też wielkim miłośnikiem zwierząt. Choć pogłosek o wegetarianizmie nie potwierdził, to nie jest mu obojętny los braci mniejszych. 

Silvio Berlusconi zagrał w spocie promowanym przez jego polityczną sojuszniczkę Michelę Vittorię Brambillę, byłą minister turystyki i przewodnicząca Włoskiej Ligi Ochrony Zwierząt i Środowiska. W opublikowanym wideo oboje zachęcają do zrezygnowania z jedzenia pieczonej jagnięciny w święta wielkanocne. To duża deklaracja, bo ta potrawa jest jednym z głównych, tradycyjnych dań włoskich. 

Atmosfera nagrania jest iście sielska. Berlusconi relaksuje się siedząc na intensywnie zielonej trawie. Przytulając jagnię ma rozmarzony wzrok, widzimy też, jak z dużą czułością karmi zwierzaka. "Zrób tak jak on" - słyszymy w filmie. Kampania ma zachęcić Włochów do modyfikacji domowych jadłospisów, co może uratować chociaż kilka zwierząt.

"W Wielkanoc wybierzcie życie, wybierzcie wegetarianizm" - głosi spot, w którym występuje też wspomniana wyżej Brambilla. 

Jednoznaczne opowiedzenie się po stronie wegetarian nie spodobało się producentom mięsa, którzy nawołują reklamodawców do bojkotu należących do Berlusconiego mediów. Zarzucają mu działanie na szkodę przemysłu mięsnego, by zdobyć wsparcie i głosy miłośników zwierząt. Ich zdaniem Berlusconi nie powinien zachować się w ten sposób, "jako człowiek biznesu". 

RadioZET.pl/KM