Zamknij

Europejczycy uwięzieni na Sint Maarten: Panuje bezduszność wobec innych nacji

Redakcja
10.09.2017 14:12
Europejczycy uwięzieni na Sint Maarten: Panuje bezduszność wobec innych nacji
fot. screen/Twitter

Europejczycy w potrzasku! Z wyspy Sint Maarten ewakuowani są wyłącznie Amerykanie - relacjonują Polacy uwięzieni na Karaibach. To między innymi tam w środę uderzył huragan Irma niszcząc 95% wyspy i zabijając co najmniej 7 osób. Nieoficjalnie mówi się o 19 zabitych. 

Wczoraj z piekła na Karaibach zostało ewakuowanych 1200 Amerykanów i żaden Europejczyk. Z relacji Polaków wynika, że holenderski samolot, który przybył na ratunek, również zabrał tylko Amerykanów. Europejczycy są bezradni i pozostawieni na pastwę losu. 

Zobacz także

- Panuje straszna bezduszność ze strony Amerykanów w stosunku do innych nacji. Jest to bardzo dewastujące psychicznie - mówi uwięziona na wyspie Dorota Malacka

Polacy są w beznadziejnej sytuacji - nie mają jedzenia, picia, żadnych informacji czy wskazówek co mają robić. Cała infrastruktura na wyspie jest doszczętnie zniszczona. Nie wiadomo kiedy i jak obywatele naszego kraju zostaną ewakuowani.

Polacy zostali wpisani na holenderską listę ewakuacji. Polskie MSZ zostało zapewnione, że Polacy będą tak samo traktowani jak obywatele Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/mas/DG