Zamknij

Skandal w Watykanie. Kardynał Maradiaga dostawał prawie pół miliona euro rocznie

Redakcja
27.12.2017 15:35
Skandal w Watykanie. Kardynał Maradiaga dostawał prawie pół miliona euro rocznie
fot. PAP

Skandal w Watykanie. Włoski dziennik „L’Espresso” opublikował dokumenty, z których wynika, że Koordynator Rady Kardynałów dostawał aż 35 tys. euro miesięcznie (147 tys. złotych). Papież Franciszek zażądał wyjaśnień.

Jak podają włoskie media, papież dostał już raport z listą wypłat dla kardynała Oscara Maradiaga. – Koordynator Rady Kardynałów, pomagającej papieżowi Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej, kardynał Oscar Maradiaga otrzymywał przez lata 35 tys. euro miesięcznie jako kanclerz uniwersytetu w ojczystym Hondurasie – podaje „L’Espresso”.

Skandal w Watykanie

Jak do tej pory Watykan nie odniósł się oficjalnie w sprawie, o której głośno zrobiło się w całych Włoszech. Z kolei sam kardynał Maradiaga odrzucił oskarżenia o przyznawanie sobie przesadnie wysokiego wynagrodzenia. – Będę służył tak długo, jak będzie tego sobie życzył Ojciec Święty – mówił kardynał w rozmowie z mediami.

Kapłan milioner

Włoscy dziennikarze śledczy udowodnili, że duchowny, będąc kanclerzem uniwersytetu katolickiego w Hondurasie, przez wiele lat przyznawał sobie także „trzynastkę” w wysokości 54 tys. euro (226 tys. złotych). Z wyliczeń wynika, że łącznie na jego konto wpływało niemal pół miliona euro (ponad 2 mln złotych). Papież Franciszek wezwał kardynała na rozmowę i zażądał wyjaśnień. Włoskie media piszą o nieprzyzwoitej chciwości kapłana i skandalu w Watykanie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/strz