Zamknij

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie internetowym. Nawiązują do wojny

Redakcja
07.08.2017 11:14
Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie internetowym. Nawiązują do wojny
fot. Alfashirt.de

Jeden z niemieckich sklepów internetowych zaczął sprzedawać koszulki z napisem „Do Polski latam tylko sztukasami”. Chodzi o samoloty bojowe, którymi Niemcy atakowali nasz kraj podczas II wojny światowej.

Niemiecki sklep internetowy Alfashirt.de ma w swojej ofercie odzież z nadrukami militarnymi. W Polsce zrobiło się o nim głośno, gdy wystawił na sprzedaż koszulki z konturem Polski i napisem „Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka”, czyli „Do Polski latam tylko sztukasami”. Sztukasy to samoloty Junkers Ju 87 Stuka, którymi Niemcy urządzali naloty na Polskę podczas II wojny światowej.

Kontrowersyjny pomysł

„Specjalne wymagania są naturalne, a nawet pożądane” – tak brzmi fragment opisu sklepu Alfashirt.de na Facebooku. Koszulki można kupić w czterech kolorach, a ich cena to 18,99 euro. Samoloty, o których mowa na kontrowersyjnych koszulkach charakteryzowały się tym, że posiadały typowe skrzydła w konfiguracji litery „W”, oraz syreny akustyczne, które przy zniżaniu się maszyny zaczynały wydawać donośny dźwięk.

Zobacz także

Niemieckie bombowce

Junkers Ju 87 Stuka, niemiecki bombowiec nurkujący z okresu II wojny światowej zaprojektowany przez Hermanna Pohlmanna, chrzest bojowy przeszedł w 1936 roku podczas wojny domowej w Hiszpanii. W niemieckiej propagandzie samolot stał się symbolem wielkości Luftwaffe.

Po publikacjach na polskich portalach internetowych, ze sklepu Alfashirt zniknęły koszulki z tym nadrukiem.

RadioZET.pl/Wprost/Wikipedia/strz