Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sky News: znaleziono szczątki Chaszodżdżiego. Były poćwiartowane

23.10.2018 14:50
xxx wiadomosci

Telewizja Sky News nieoficjalnie podaje, że znaleziono części ciała należące do zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Powołuje się na swoich informatorów.

Zabójstwo Chaszodżdżiego fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według źródeł Sky News ciało Chaszodżdżiego zostało poćwiartowane, a jego twarz oszpecona. Zgodnie z informacjami stacji szczątki dziennikarza zostały odkryte w ogrodzie domu konsula generalnego Arabii Saudyjskiej.

Doniesienia o odnalezieniu ciała dziennikarza pojawiły się po tym, jak we wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał od saudyjskich urzędników ujawnienia miejsca ukrycia zwłok. Oskarżył też saudyjskich urzędników o zabójstwo z premedytacją.

Arabia Saudyjska zaprzecza, że zleciła zabójstwo Chaszodżdżiego. Twierdzi, że dziennikarz zginął w bójce „z wieloma osobami”.

Zabójstwo w konsulacie

2 października, publikujący m.in. w „The Washington Post” Chaszodżdżi, wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja ma dysponować nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz był torturowany, jego ciało zostało poćwiartowane i wywiezione z konsulatu.

RadioZET.pl/Sky News/JŚ

Oceń