Zamknij

Sky News: znaleziono szczątki Chaszodżdżiego. Były poćwiartowane

Redakcja
23.10.2018 14:50
Zabójstwo Chaszodżdżiego
fot. PAP/EPA

Telewizja Sky News nieoficjalnie podaje, że znaleziono części ciała należące do zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Powołuje się na swoich informatorów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według źródeł Sky News ciało Chaszodżdżiego zostało poćwiartowane, a jego twarz oszpecona. Zgodnie z informacjami stacji szczątki dziennikarza zostały odkryte w ogrodzie domu konsula generalnego Arabii Saudyjskiej.

Doniesienia o odnalezieniu ciała dziennikarza pojawiły się po tym, jak we wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał od saudyjskich urzędników ujawnienia miejsca ukrycia zwłok. Oskarżył też saudyjskich urzędników o zabójstwo z premedytacją.

Zobacz także

Arabia Saudyjska zaprzecza, że zleciła zabójstwo Chaszodżdżiego. Twierdzi, że dziennikarz zginął w bójce „z wieloma osobami”.

Zobacz także

Zabójstwo w konsulacie

2 października, publikujący m.in. w „The Washington Post” Chaszodżdżi, wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja ma dysponować nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz był torturowany, jego ciało zostało poćwiartowane i wywiezione z konsulatu.

RadioZET.pl/Sky News/JŚ