Zamknij

Słowacja: areszt dla polskiego pirata drogowego. Ścigał się luksusowym autem, zabił 57-latka

Redakcja
04.10.2018 14:29
Słowacja: areszt dla polskiego pirata drogowego. Ścigał się luksusowym autem, zabił 57-latka
fot. Facebook/Polícia Slovenskej Republiky

Sąd w Dolnym Kubinie, w środkowej Słowacji, aresztował Marcina L., jednego z trzech polskich kierowców, którzy ścigali się na słowackich drogach. W wypadku z udziałem jego Porsche zginął 57-letni Słowak. Pozostali dwaj kierowcy będą odpowiadać z wolnej stopy. Postanowienie nie jest prawomocne.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O areszcie wobec 42-letniego Marcina L. zdecydował sędzia Sądu Powiatowego w Dolnym Kubinie w kraju żylińskim.

Polak jest podejrzany o wywołanie ogólnego zagrożenia oraz spowodowanie śmierci obywatela Słowacji. Policja i prokuratura zarzucają Marcinowi L. jazdę z nadmierną prędkością i przekroczenie linii ciągłej. Grozi mu kara od 2 do 5 lat więzienia. Podczas wypadku mężczyzna prowadził Porsche Cayenne.

Pozostali Polacy, 27-letni Adam Sz., kierowca Ferrari, i 26-letni Łukasz K., kierowca Mercedesa, usłyszeli zarzut spowodowania ogólnego zagrożenia. Sędzia uznał, że mogą odpowiadać z wolnej stopy. Adam Sz. musiał jednak wpłacić kaucję. Jej wysokości nie podano.

Zobacz także

Prokurator Marcela Szuvadova zapowiedziała złożenie zażalenia na postanowienie sędziego wobec Adama Sz. i Łukasza K. Prokuratura wnioskowała o areszt dla całej trójki, argumentując we wniosku, że „istnieje obawa możliwego kontynuowania czynów karalnych oraz obawa ucieczki”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ