Pijani Polacy wykonywali nazistowskie gesty w aquaparku. Jeden z nich miał na plecach swastykę

Mikołaj Pietraszewski
24.01.2018 19:44
Aquapark
fot. Wikimedia.Commons

Pijani polscy turyści wykonywali nazistowskie pozdrowienia w jednym z parków wodnych na Słowacji. Policja zatrzymała jednego z nich, który miał na plecach wytatuowaną swastykę.

Do incydentu, o którym pisze krakowska "Gazeta Wyborcza", doszło na terenie aquaparku w miejscowości Liptowski Mikułasz na północy Słowacji.

Trzech polskich turystów miało się zachowywać głośno i nieprzyzwoicie. Według relacji świadków, krzyczeli i pozdrawiali się hitlerowskim gestem wyciągniętej ręki. Byli pod wpływem alkoholu, a jeden z nich miał na plecach tatuaż przedstawiający nazistowski symbol - swastykę.

Klienci pływalni, zbulwersowani tego typu zachowaniem, natychmiast zawiadomili policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że cała trójka rzeczywiście była pod wpływem substancji odurzających, ale zatrzymano tylko 27-latka z tatuażem. Miał we krwi 3 promile alkoholu. Próbował się tłumaczyć, że ten symbol "nie jest w Polsce zakazany".

Mężczyzna "został przewieziony do izby wytrzeźwień na oddziale psychiatrycznym szpitala w Liptowskim Mikułaszu. Został zatrzymany na trzy miesiące. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności" - czytamy w "GW".

RadioZET.pl/krakow.wyborcza.pl/MP