Zamknij

Wypadek w Wysokich Tatrach. Nie żyje polski turysta

Redakcja
11.03.2018 12:41
Wypadek w Wysokich Tatrach. Nie żyje polski turysta
fot. Facebook/Horská záchranná služba

Tragiczny wypadek w słowackich Tatrach. Polski turysta potknął się i spadł w przepaść w rejonie Kieżmarskiego Szczytu. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Popradzie – poinformowało w niedzielę słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe (HZS).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło, kiedy 35-latek schodził z Kieżmarskiego Szczytu (2558 m n.p.m.). Mężczyzna zmarł, mimo pomocy jego kolegi z Polski i akcji ratowników z HZS.

Jak poinformowało HZS, początkowo ograniczające widzialność niskie chmury nie pozwoliły na wykorzystanie śmigłowca, dlatego zdecydowano się na wysłanie pieszego zespołu ratowników.

Podczas planowania akcji okazało się, że pogoda poprawiła się na tyle, że można było jednak wysłać śmigłowiec z ratownikami. Ranny został podjęty z miejsca, gdzie doszło do wypadku i przetransportowany w rejon Wielkiej Świstówki. Tam czekała lekarka, która podjęła akcję ratowania życia.

Zobacz także

Jak podaje w komunikacie HZS, chorego i jego kolegę, który nie mógł samodzielnie kontynuować marszu w górach, zabrano do szpitala w Popradzie. Tam lekarze i ratownicy górscy walczyli o życie mężczyzny. "Mimo wysiłków wszystkich uczestniczących w akcji nie udało się utrzymać go przy życiu" - zakomunikowało HZS.

RadioZET.pl/PAP/DG