Zamknij

Samochód z premierem Słowacji zderzył się z jeleniem

Redakcja
23.10.2018 22:23
Słowacja. Samochód premiera zderzył się z jeleniem
fot. noviny.sk/screen

Samochód słowackiego premiera Petera Pellegriniego zderzył się we wtorek z jeleniem. Polityk kontynuował podróż na wyjazdowe posiedzenie rządu innym pojazdem. Po zakończeniu obrad szefowi rządu założono w szpitalu kołnierz ortopedyczny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło na odcinku drogi między Popradem a Wielką Łomnicą w Tatrach Wysokich. W momencie kolizji w samochodzie oprócz premiera byli członkowie jego ochrony.

- Poczułem silne uderzenie w przedni słupek samochodu. Wybuchły poduszki powietrzne i rozbiły się szyby. Kierowca zareagował bardzo dobrze i zatrzymał samochód. Nie zjechaliśmy z drogi i nie zderzyliśmy się z innym pojazdem. Przesiadłem się do innego samochodu - powiedział Pellegrini, cytowany przez agencję TASR.

Zobacz także

Po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia rządu w Kieżmarku na północy Słowacji Pellegrini pojechał do szpitala.

- Badanie nie wykazało nic poważnego, mogło jednak dojść do lekkiego uszkodzenia kręgosłupa. Dostałem kołnierz ortopedyczny, którego mam używać podczas podróży samochodem w ciągu najbliższych dni, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje - powiedział słowacki premier, dziękując kierowcy i ochronie.

Według informacji mediów zranionym zwierzęciem zajęli się miejscowi myśliwi. Okoliczności wypadku badają policjanci z Kieżmarku. Odcinek drogi, na którym doszło do kolizji, nie należy do niebezpiecznych i nie dochodzi tam zbyt często do podobnych zdarzeń.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD