Zamknij

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje polski turysta

Redakcja
21.05.2018 08:19
Tatry
fot. Shutterstock.com

Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednika polskiego TOPR) zostali w niedzielę poinformowani o wypadku na szlaku w słowackich Tatrach. 57-letni turysta z Polski wraz z dwójką innych turystów schodził z Kończystej. Mężczyzna poślizgnął się i spadł w przepaść. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie. Jak podaje HZS, 57-letni Polak pośliznął się podczas schodzenia z Kończystej i spadł w przepaść, gdzie znajdowały się skały. Choć pogoda zachęca do górskich wypraw, należy mieć na uwadze, że w Tatrach Wysokich na większości szlaków panuje zima.

Znajomi mężczyzny rozpoczęli reanimację, którą kontynuowali później ratownik i lekarz, którzy przybyli na miejsce helikopterem. Mimo starań ratowników polskiego turysty nie udało się uratować.

To kolejny tragiczny wypadek w Tatrach w ciągu kilkunastu dni. Na początku maja do śmiertelnego wypadku doszło w okolicy tak zwanej Przełączki

Zobacz także

Na zacienionych szlakach zalegają płaty zmrożonego śniegu, a po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach jest ciągła pokrywa śnieżna — informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

RadioZET.pl/PAP/HZS/DG