Zamknij

Epidemia grypy na Słowacji. Zamknięto 300 szkół

Redakcja
09.02.2018 21:44
Epidemia grypy na Słowacji. Zamknięto 300 szkół
fot. Pixabay

Słowacki Urząd Zdrowia Publicznego poinformował o wybuchu epidemii grypy. W ciągu ostatniego tygodnia chorobę tę zdiagnozowano u 19 tys. osób. W porównaniu z poprzednim tygodniem odnotowano wzrost zachorowań o 15,3 proc.

ALERT GRYPOWY na radiozet.pl. Śledź najważniejsze informacje 

Zagłosuj

Czy zaszczepiłeś/aś się przeciwko grypie?

Liczba głosów:

Liczba chorych rośnie w każdej kategorii wiekowej. Najwięcej zachorowań powoduje wirus grypy typu B.

W niektórych szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin chorych. Zamkniętych jest 300 szkół.

Grypą można zarazić się dużo łatwiej, niż sądzimy! Nowe odkrycie

Rzeczniczka Urzędu Zdrowia Publicznego Zuzana Drobova zaapelowała do osób, które podejrzewają, że mogą być chore na grypę, o nieprzebywanie w dużych skupiskach ludzi – w szkołach lub w miejscu pracy. Lekarze zachęcają do zażywania witamin C i D w celu wzmocnienia odporności organizmu.

Polska: 700 tys. zachorowań

W styczniu odnotowano prawie 700 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH. To o 186 tys. mniej niż rok wcześniej o tej samej porze.

Zobacz także

W minionym miesiącu najczęściej chorowali mieszkańcy województw: mazowieckiego (120 tys.), pomorskiego (110 tys.), wielkopolskiego (99 tys.) i małopolskiego (93 tys.). Prawie 2,4 tys. osób z podejrzeniem grypy zostało skierowanych do szpitala - zdecydowana większość z nich miała problemy z układem oddechowym.

RadioZET.pl/PAP/DG