Zamknij

Makabryczny spisek. Odcięła sobie rękę, żeby dostać 5 mln zł odszkodowania

14.09.2020 15:12

22-letnia Julija Adlesic i jej partner zostali skazani przez sąd okręgowy w Lublanie za próbę oszustwa ubezpieczeniowego. Kobieta odcięła sobie rękę piłą tarczową, by wyłudzić pieniądze. Teraz usłyszała wyrok więzienia.

Julija Adlesic
fot. AP/Associated Press/East News

Julija Adlesic ze Słowenii wpadła na szokujący pomysł. Chciała szybko zarobić, wymyśliła więc, że obetnie sobie lewą dłoń, a pieniądze wyłudzi z firm ubezpieczeniowych. 22-latka została bez ręki, a teraz jeszcze grozi jej odsiadka.

Zobacz także

Odcięła sobie dłoń, żeby dostać pieniądze

Słowenka uknuła chytry plan razem z partnerem Sebastienem Abramovem oraz jego ojcem. Na jego wykonanie zdobyli się w 2019 roku. Adlesic odcięła sobie rękę piłą tarczową na wysokości nadgarstka. Po wszystkim chłopak 22-latki zabrał ją do szpitala, gdzie oświadczyła, że do wypadku doszło podczas cięcia gałęzi.

Lekarze byli zdziwieni, że para nie wzięła ze sobą odciętej dłoni. Wtedy nabrali podejrzeń, a o sprawie powiadomili policję. Dzięki interwencji mundurowych rękę udało się przyszyć. Zdaniem śledczych Adlesic i Abramov pozostawili kończynę w domu, aby upewnić się, że niepełnosprawność okaże się trwała.

Ustalono także, że rok wcześniej, w połowie 2018 roku, kobieta kupiła pierwszą polisę ubezpieczeniową. W ciągu kolejnych miesięcy skorzystała z usług pięciu różnych firm. W sumie, w razie utraty ręki w wypadku, mogłaby liczyć nawet na 1,16 mln euro (równowartość ok. 5 mln zł) odszkodowania.

Sąd w Lublanie: 22-latka i jej partner zaplanowali oszustwo

Prokuratura uważa, że para od początku działała z premedytacją. Kilka dni przed odcięciem dłoni partner 22-latki szukał w internecie informacji na temat protez rąk. Z kolei Słowenka miała przygotowane w zanadrzu gazy i bandaże, na wypadek gdyby nie mogła zatamować krwawienia.

Podczas procesu Adlesic twierdziła, że jest niewinna. Utrzymywała, że nigdy celowo nie odcięłaby sobie ręki. „Nikt nie chce być kaleką. Moja młodość została zniszczona. Straciłam rękę w wieku 20 lat. Tylko ja wiem, jak to się stało” - cytuje słowa 22-latki The Sun. Kobieta dodała, że sprawa jest splotem niefortunnych okoliczności.

Za próbę oszustwa ubezpieczeniowego sąd w Lublanie skazał Juliję Adlešič oraz jej partnera Sebastiena Abramova na trzy lata pozbawienia wolności. Ojciec mężczyzny z kolei usłyszał wyrok jednego roku w zawieszeniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/thesun.co.uk/bbc.com