Zamknij

Śmiertelny wypadek na pokazie lotniczym. Ciężarówka eksplodowała na oczach widzów

05.07.2022 14:48
Wybuch ciężarówki na pokazie lotniczym w USA
fot. YouTube/Owen S

Ciężarówka z silnikami odrzutowymi, która pędziła blisko 500 km/h i ścigała się z samolotami, eksplodowała na oczach widzów. Do wypadku doszło na pokazie lotniczym w Stanach Zjednoczonych. Kierowca ciężarówki nie przeżył.

Pokazy zorganizowano 2 lipca w Battle Creek w stanie Michigan. Shockwave, czyli przerobiona ciężarówka Peterbilt z napędem odrzutowym ścigała się z samolotami nisko lecącymi nad lotniskiem. Zadanie wielokrotnie ćwiczono, ale w trakcie pokazu coś poszło nie tak. 

Kierowca rozpoczął hamowanie i z pojazdu wystrzelony został specjalny spadochron. Ciężarówka akurat przejeżdżała obok kuli ognia po pokazie pirotechnicznym. Jak podaje New York Post, wtedy Peterbilt się zapalił.

Wypadek w Battle Creek. Eksplozja ciężarówki na oczach widzów 

Pojazd przekoziołkował kilka razy i stanął w płomieniach. Na miejsce wypadku wysłano natychmiast ekipy ratunkowe, ale kierowcy - 40-letniego Chrisa Darnella - nie udało się uratować.

Pokazy zostały przełożone, a po kilku godzinach imprezę odwołano. Dokładne okoliczności wypadku są wyjaśniane przez służby. 

Ciężarówka Peterbilt, którą przerobił ojciec tragicznie zmarłego kierowcy, była wyposażona w trzy silniki odrzutowe Westinghouse J34-48. Pojazd dysponował mocą 36 tys. koni mechanicznych i rozpędzał się do 605 km/h.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/New York Post/Moto.pl

C