Zamknij

Te zdjęcia ze Smoleńska OSTATECZNIE obalają tezę o wybuchu i oderwaniu się skrzydła w powietrzu - news radiozet.pl

Redakcja
11.04.2017 12:03
Smoleńsk
fot. archiwum radiozet.pl - ZAKAZ KOPIOWANIA

Poniedziałkowe „rewelacje” podkomisji smoleńskiej na temat „metalowych ptaków” i bomby termobarycznej nie wytrzymują zderzenia z faktami, które można zweryfikować na zdjęciach, do których dotarli dziennikarze radiozet.pl. To dotąd niepublikowane w Polsce materiały wykonane przez Rosjan.

Na zdjęciach widać mnóstwo drzew - nie tylko brzóz - ściętych przez lecący zbyt nisko prezydencki samolot. Te unikatowe ujęcia pokazują, że maszyna nie rozpadła się w powietrzu, tylko przez dłuższy czas leciała na nieprawidłowej wysokości kosząc korony drzew i krzewów.

Chcesz więcej takich newsów? Polub Radio ZET na Facebooku

Materiały radiozet.pl pokazują także oderwane skrzydło - bez znamion wybuchu. Są za to - doskonale widoczne - wgniecenia na jego krawędzi natarcia. Takie uszkodzenia mogły powstać tylko, gdy oderwany fragment był jeszcze intergralną częścią lewego skrzydła zderzającego się z ogromną siłą z pniami drzew.

Na kadrach z filmu, do którego dotarliśmy, widać też pozrywane przez samolot kable trakcji, biegnącej wzdłuż drogi w pobliżu lotniska.

- Jestem w stanie obalić wszystkie tezy zawarte w filmie podkomisji smoleńskiej. I to jest naukowe podejście - mówił we  wtorek rano Maciej Lasek, Gość Radia ZET, na co dzień zajmujący się badaniami przyczyn katastrof lotniczych.

Do dowodów przedstawionych przez jego komisję, teraz dołączają zdjęcia, które publikujemy poniżej:

Radiozet.pl/Jacek Gasiński/ŁS