Zamknij

Fatalna pomyłka w Somalii. Żołnierze zastrzelili własnego ministra

Redakcja
04.05.2017 11:53
Fatalna pomyłka w Somalii. Żołnierze zastrzelili własnego ministra
fot. Wikipedia

Somalijskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły w Mogadiszu ministra robót publicznych. Żołnierze ostrzelali samochód, którym jechał, ponieważ myśleli, że to islamski bojownik. Władze potwierdzają, że minister zginął przez pomyłkę.

W środę szef lokalnej policji zauważył samochód blokujący ruch na jednej z ulic w stolicy kraju w pobliżu siedziby prezydenta Villa Somalia. Jak donosi Agencja Reutera, żołnierze w obawie, że samochodem jadą islamscy bojownicy, otworzyli ogień zabijając Abbasa Abdullahi Sheikh Sirajiego.

Fatalna pomyłka

Siraji mając niecałe 32 lata był najmłodszym członkiem somalijskiego rządu. Zanim objął posadę ministra robót publicznych u boku premiera Hassana Alego Khayre pracował w kancelarii prawnej. Rzecznik somalijskiego rządu potwierdził, że minister zginął przez pomyłkę. – Boże, miej jego duszę w opiece – dodał Abdifatah Omar Halane.

Islamski terroryzm

Somalia zmaga się z problemem islamskiego terroryzmu. Największym zagrożeniem dla władz i ludności cywilnej jest powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie Al-Szabab. Walczy ono o wprowadzenie w kraju surowej wersji islamu i chce obalić obecny prozachodni rząd.

RadioZET.pl/TVN24/Wikipedia/strz