Zamknij

Sondaż we Włoszech: 82 proc. nauczycieli za instalacją kamer w szkołach

Redakcja
30.04.2018 22:21
Monitoring
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zaskakujące wyniki sondażu we Włoszech. Aż 82 proc. nauczycieli opowiada się za zainstalowaniem kamer monitoringu w szkołach, by położyć kres fali przemocy ze strony uczniów. W ostatnich miesiącach zanotowano dziesiątki przypadków pobicia, znieważenia nauczycieli i pogróżek wobec nich.

Szokujące doniesienia z Włoch. W tamtejszych szkołach narasta przemoc uczniów wobec kolegów, jak i nauczycieli. Do ataków na pedagogów dochodzi także ze strony rodziców. Sytuacja z każdym rokiem, staje się coraz gorsza. Media nagłośniły wiele incydentów w szkołach w całym kraju. Nauczyciele padają w klasach ofiarami przemocy, gróźb karalnych, są znieważani i upokarzani.

Przemoc we włoskich szkołach

Wiele nagrań trafia do sieci. Uczniowie, sprawcy tych czynów, często zamieszczają nagrania z takich zdarzeń na portalach społecznościowych, by pochwalić się tym, co zrobili. Kilka takich nagrań wywołało wstrząs opinii publicznej i ogólnokrajową dyskusję na temat sytuacji w szkołach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Apel rządu do nauczycieli

Sprawą zajął się resort edukacji. Minister oświaty Valeria Fedeli po serii takich incydentów zaapelowała do dyrekcji placówek o wymierzanie najsurowszych przewidzianych kar.

82 procent chce monitoringu

Włoskie media podały w poniedziałek wyniki sondażu przeprowadzonego wśród nauczycieli. Ponad cztery piąte z nich (82 proc.) uważa, że w szkołach powinny być kamery, a zapis z nich w razie incydentu powinien być do wglądu wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz