Zamknij

Polacy zginęli w Norwegii. Gubernator: Spadli ze stromej góry

19.05.2019 21:06
Polacy zginęli w Norwegii. Gubernator: Spadli ze stromej góry
fot. Michael Nolan/Robert Harding/EAST NEWS

Tragedia w okolicy Hornsund na Spitsbergenie. Zginęło dwoje uczestników 41. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kobieta i mężczyzna z polskiej stacji badawczej na Svalbardzie zostali znalezieni martwi pod górą Kamkrona na południe od archipelagu Hornsund - podaje norweska telewizja NRK. Informację o śmierci Polaków potwierdzili w mediach społecznościowych dyrekcja i pracownicy Instytutu Geofizyki PAN. 

Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią dwojga młodych ludzi, przekazujemy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzicom Ani i Michała, a także ich rodzinom i bliskim

Instytut Geofizyki PAN

Polscy naukowcy opuścili Polską Stację Polarną w piątek 17 maja. Kiedy nie wrócili zgodnie z ustaleniami w niedzielę rano, rozpoczęto poszukiwania. 

Zobacz także

Ciała kobiety i mężczyzny zostały znalezione kilka godzin później przez pracowników stacji. Obszar, w którym dokonano dramatycznego odkrycia, jest trudno dostępny. Znajduje się pod górą Kamkrona na wschód od stacji. ''Polacy spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry'' - napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

RadioZET.pl/NRK