Zamknij

Erdogan przysypiał na spotkaniu z prezydentem Ukrainy [WIDEO]

Redakcja
11.10.2017 08:24
Erdogan przysypiał na spotkaniu z prezydentem Ukrainy [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Recep Tayyip Erdogan złożył w poniedziałek oficjalną wizytę na Ukrainie, gdzie przeprowadził trwające ponad trzy godziny rozmowy z prezydentem Petrem Poroszenką. Turecki przywódca był wyraźnie zmęczony. 

Erdogan potwierdził, że Turcja nie uznaje aneksji Krymu i popiera dążenia Ukrainy do integralności terytorialnej. Turecki polityk opowiedział się też za rozwiązaniem konfliktu w Donbasie w duchu porozumień z Mińska.

Z kolei Poroszenko poinformował, że Kijów i Ankara będą pogłębiać partnerstwo strategiczne. - Liczymy także na zaangażowanie Turcji w międzynarodowej grupie przyjaciół na rzecz deokupacji Krymu – oświadczył.

Spotkanie przebiegło w sposób zadowalający dla obu stron. Padły szumne deklaracje o partnerstwie. Podczas trzygodzinnej rozmowy prezydent Erdogan nie mógł ukryć jednak zmęczenia. Pomimo obecności mediów polityk przymykał oczy i zwyczajnie przysypiał. Nagrania z tych momentów obiegły sieć. Niektóre komentarze internautów były bardzo złośliwe. Niektórzy twierdzili, że Erdogan "musi być bardzo zmęczony stosując represje wobec swoich obywateli. Efekt widać na załączonym obrazku". 

RadioZET.pl/KM