Zamknij

Morawiecki rozmawiał z Junckerem. Poruszono temat praworządności

Redakcja
09.01.2018 23:51
Morawiecki rozmawiał z Junckerem. Poruszono temat praworządności
fot. PAP

Podczas spotkania poruszyliśmy temat praworządności. Przede wszystkim powiedziałem o tym, że nasze intencje służą temu, by system sprawiedliwości był sprawniejszy, bardziej sprawiedliwy - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przewodniczącym KE Jean-Claude'em Junckerem.

- Potwierdziliśmy wolę współpracy w bardzo wielu obszarach - dodał premier podczas konferencji prasowej. Wskazał m.in. na temat wspólnego rynku. - Na wspólnym rynku mamy bardzo wiele interesów, a konkretnie 28 krajów ma różne interesy i jest wielką sztuką, aby wypracować odpowiednie kompromisy. W naszej intencji jest to, żeby te kompromisy odpowiadały interesom Polski - mówił szef polskiego rządu.

- Tego przede wszystkim dotyczyła nasza rozmowa - dodał.

Morawiecki poinformował, że na wstępie spotkania poruszono temat praworządności. - Tutaj wyraziliśmy nasze intencje bardzo mocno co do tego, czym ta reforma wymiaru sprawiedliwości dla nas jest, czym ona ma być, jak ją postrzegamy (...) - relacjonował premier.

- Przede wszystkim powiedziałem o tym, że nasze intencje służą temu, aby ten system był sprawniejszy i bardziej sprawiedliwy, bardziej obiektywny - dodał. 

Zobacz także

- Pokazaliśmy, o co nam chodzi w reformie wymiaru sprawiedliwości - by było więcej transparentności, niezależności, obiektywności, też efektywności kosztowej - stwierdził.

RadioZET.pl/PAP/DG