Sprawca zamachu w Barcelonie zastrzelony przez policjanta [WIDEO]

Redakcja
19.08.2017 01:08
Sprawca zamachu w Barcelonie zastrzelony przez policjanta [WIDEO]
fot. Twitter

Nie żyje domniemany sprawca ataku terrorystycznego w Barcelonie. Jak podaje dziennik „El Pais” Oukabir Moussa został zastrzelony razem ze swoimi kompanami. Nagranie z ostatnich chwil życia 17-latka trafiło do sieci.

Ataki terrorystyczne w Barcelonie i Cambrils

Nocą w oddalonym o 120 kilometrów od Barcelony Cambrils wywiązała się strzelanina, gdy zamachowcy próbowali staranować przypadkowych przechodniów. Jak podaje hiszpański dziennik „El Pais” działo się to kilka godzin po ataku na deptaku La Rambla w Barcelonie.

Samochód terrorystów przewrócił się po tym, jak wjechali w tłum przypadkowych ludzi. Gdy wybiegli z auta, zostali ostrzelani przez policjantów. Napastnicy mieli na sobie pasy przypominające pasy szahida z ładunkami wybuchowymi. Były to jednak atrapy.

Zobacz także

Jak podaje dziennik "La Vanguardia" jeden policjantów zastrzelił czterech napastników. Piąty z nich uciekł w kierunku parku, gdzie zaatakował kobietę, wbijając jej nóż prosto w twarz. Kobieta nie przeżyła. Jej zgon nastąpił w szpitalu.

Napastnik po wszystkim zaczął udawać, że oddaje się w ręce policji, po czym próbuje uciekać. Finalnie zginął, a moment zastrzelenia terrorysty opublikował "La Vanguardia" na swoich stronach.

Oto nagranie:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/ElPais/strz