Zamknij

Donald Trump gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni w USA

Redakcja
19.02.2018 22:24
Donald Trump gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni w USA
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jest reakcja prezydenta USA po masakrze w szkole na Florydzie. Donald Trump jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej - wynika z wydanego w poniedziałek komunikatu Białego Domu.

Zagłosuj

Chciałbyś/chciałabyś mieć możliwość zakupienia broni palnej w Polsce?

Liczba głosów:

Główny zastępca rzeczniczki Białego Domu Sary Sanders poinformował o możliwych planach prezydenta USA. Nieoficjalne doniesienia amerykańskich mediów mówią zdarzeniu, które spowodowało zmianę stanowiska Donalda Trumpa. Ten podczas ostatniego weekendu miał przeprowadzić wśród członków swojego elitarnego klubu golfowego w Mar-a-Lago na Florydzie nieformalny sondaż, jaki jest ich stosunek do zaostrzenia restrykcji przy zakupie broni.

Zaostrzenie kontroli przy sprzedaży broni w USA?

Celem pomysłodawców zmian w prawie jest uniemożliwienie nabycia broni palnej osobom, które w przeszłości dopuściły się wykroczeń bądź są chore psychicznie. Autorem ponadpartyjnego projektu ustawy zaostrzającego dostęp do broni jest senator John Cornyn wspólnie z demokratycznym senatorem Chrisem Murphym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Masakra w szkole średniej na Florydzie

Naciski i apele w sprawie zaostrzenia przepisów w dziedzinie sprzedaży i posiadania broni zwiększyły się po masakrze w szkole średniej w Parkland na Florydzie, w której w ubiegłą środę zginęło 17 osób. Sprawcą tego masowego mordu był 19-letni Nicolas Cruz.

Zobacz także

Aby zakupić w USA broń palną należy mieć skończone 21 lat.

RadioZET.pl/PAP/strz