Zamknij

Wycieczkowiec z Polakami utknął na morzu. Przez zagrożenie koronawirusem

07.03.2020 13:44
Costa Fortuna koronawirus
fot. APTN/Associated Press/East News

Tajlandia i Malezja nie wpuściły do portu wycieczkowca Costa Fortuna, z uwagi na fakt, że na pokładzie są Włosi – podają światowe media. Choć wciąż jest to tylko podejrzenie, statek nie mógł zacumować w portach obu krajów. Został skierowany do Singapuru.

Zagrożenie koronawirusem na statku Costa Fortuna. Włoski armator zapewnia, że na pokładzie nie ma przypadków zakażenia nowym wirusem. Statkiem płynie 1600 osób, w tym spora grupa Włochów, którzy niedawno wrócili z Azji by rozpocząć rejs. Jest też spora grupa polskich turystów.

Zobacz także

Sprawę skomentowało biuro turystyczne Polviet Travel, organizator wycieczki naszych rodaków.

Wycieczkowy statek Costa Fortuna, płynący na trasie turystycznej Singapur – Malezja – Tajlandia – Malezja – Singapur, nie został w dniu 06.03.2020 wpuszczony do portu Phuket. Otrzymalismy informacje z loklanych źródeł, ze przyczyna niewpuszczenia statku do portu była obecność Włochów na pokładzie.

- przekazało biuro turystyczne na Facebooku.

Zobacz także

Po odmowie w Tajlandii, statek wziął kurs na port George Town w Malezji. Niestety, reakcja władz tego kraju była identyczna.

W dniu dzisiejszym dostaliśmy informacje, że statek nie zostanie wpuszczony do portów malajskich (George Town / Penang oraz Port Klang obok Kuala Lumpur). Zostanie przekierowany bezpośrednio do Singapuru, gdzie ma dotrzeć w dniu 08.03.2020 w godzinach popołudniowych. Na pokładzie statku znajduje się prawdopodobnie, według naszych szacunków, około 100 obywateli polskich

- raportuje biuro turystyczne.

Przypomnijmy, że na statku wycieczkowym Diamond Princess płynącym w styczniu z Japonii pojawiło się jedno pierwszych ognisk koronawirusa poza Chinami. Pokład opuścił podejrzany o zakażenie Chińczyk a statek wrócił do Jokohamy. Władze Japonii zabroniły załodze i pasażerom schodzenia na ląd, umożliwiono je dopiero po kilkunastu dniach i wnikliwych badaniach w porcie.

RadioZET.pl/Facebook