Zamknij

Katastrofa na morzu. Zatonął wielki statek. Odnaleziono dwie osoby

04.09.2020 07:39
katastrofa na morzu
fot. ABC News

Statek Gulf Livestock 1 zaginął u wybrzeży Japonii po przejściu tajfunu Maysak. Na pokładzie znajdowało się 43 członków załogi i 5800 sztuk transportowanego bydła. Służby poinformowały o uratowaniu dwóch osób. Niestety jedna z nich zmarła.

Statek Gulf Livestock 1 wypłynął w połowie sierpnia z Nowej Zelandii z ładunkiem blisko 6 tys. sztuk bydła. W ten piątek miał dotrzeć do Chin. W środę japońskie służby odebrały sygnał alarmowy z frachtowca. Niedługo po tym, po przejściu tajfunu Maysak, statek zaginął. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Pierwszą odnalezioną osobą był 45-letni Filipińczyk. Został on uratowany późno w środę po tym, jak samolot obserwacyjny P-3C japońskiej marynarki wojennej zauważył go pływającego w kamizelce ratunkowej.

Tragedia na morzu. Po przejściu tajfunu zaginął statek. Uratowano jedną osobę

Powiedział on, że podczas sztormu spowodowanego przez tajfun Maysak statek przewrócił się i zatonął. Służby poinformowały, że udało im się odnaleźć drugą osobę. Według japońskich władz nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto z wody około 120 km na północny zachód od wybrzeża japońskiej wyspy Amami Oshima i przetransportowano do szpitala. W tym samym rejonie Morza Wschodniochińskiego natrafiono także na wiele sztuk martwego bydła.

Zobacz także

Jak jednak podają media, uratowany marynarz zmarł w szpitalu.

Japońska straż przybrzeżna nadal szuka pozostałych ponad 40 zaginionych członków załogi frachtowca, którą stanowili głównie Filipińczycy, a także dwóch Australijczyków i dwóch Nowozelandczyków. Na razie nie ma żadnego śladu po rozbitkach.

Zobacz także

RadioZET.pl/ The Guardian/ PAP