Zamknij

Statek widmo dobił do brzegu. "Ludzkie szkielety na pokładzie"

Redakcja
28.11.2017 16:27
Statek widmo dobił do brzegu. "Ludzkie szkielety na pokładzie"
fot. Youtube

Do brzegu Japonii przybiła jednostka niewiadomego pochodzenia. Media szybko nazwały ją „statek widmo”. Na jego pokładzie znaleziono osiem ludzkich ciał. Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu znaleziono grupę mężczyzn podających się za rybaków z Korei Płn.

Zagłosuj

Uważasz, że północnokoreański reżim upadnie w ciągu najbliższych 10 lat?

Liczba głosów:

Przerażeni mieszkańcy małej miejscowości na północy Japonii zaalarmowali władze, gdy w niedzielę 26 listopada do ich brzegu dobił okręt z ludzkimi szczątkami na pokładzie. Łącznie odnaleziono osiem ciał, jednak ich pochodzenie wciąż pozostaje tajemnicą. Prawdopodobnie jest to grupa uciekinierów z Korei Północnej, którzy nie zdołali przeżyć podróży do odległej o kilkaset kilometrów Japonii.

Ucieczki z Korei Północnej

Agencja informacyjna Kyodo podaje, że „statki widmo” coraz częściej dobijają do japońskiego wybrzeża. Rzadko udaje się jednak odnaleźć żywych ludzi. Często są to też jednostki bez załogi, ani ciał na pokładzie.

"Łódź widmo"

Statki niewiadomego pochodzenia nazywane są przez Japończyków „duchami” lub „łodziami widmo”. Ostatni przypłynął jedynie kilka dni po tym, jak cały świat obiegły zdjęcia żołnierza uciekającego do Korei Południowej.

Nagranie uciekiniera z Korei Płn:

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl/Reuters/strz