Zamknij

Tonie przepełniony statek z imigrantami. Sygnał MAYDAY na Morzu Śródziemnym

Redakcja
16.04.2017 19:04
Tonie przepełniony statek z imigrantami. Sygnał MAYDAY na Morzu Śródziemnym
fot. Facebook (Jugend Rettet e.V.)

Niemiecki statek „Iuventa” nadaje sygnał MAYDAY. Na pokładzie są setki imigrantów, w tym ciężarne kobiety i dzieci. To najnowsze doniesienia z Morza Śródziemnego, gdzie aktualnie przebywa jednostka. Jest tam obecnie zbyt duża liczba ludzi, a warunki pogodowe coraz gorsze. Statek w każdej chwili może pójśc na dno.

Jak donoszą media, w niedzielę w pewnym momencie kapitan zdecydował się nadać sygnał MAYDAY do włoskiej jednostki ratownictwa w Rzymie. – Statek nie jest w stanie manewrować ze względu na zbyt dużą liczbę osób na pokładzie. W tej chwili jest zagrożone życie kilkuset osób – miał powiedzieć ratownikom kapitan Iuventy.

Statek „Iuventa” należy do niemieckiej organizacji pozarządowej Jugend Rettet, która zajmuje się pomocą imigrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki. Jak informuje Jugend Rettet tylko w ten weekend w pobliżu wybrzeża Libii udało im się uratować kilka tysięcy osób. - Przyślijcie nam jakieś łodzie, abyśmy mogli uratować tych wszystkich ludzi - alarmuje organizacja na swoim Twitterze.

Jak podaje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji tylko w 2017 r. zatonęło już 665 osób, którzy na niskiej jakości małych łodziach i pontonach próbowali dostać się do Europy.

RadioZET.pl/Bild.de/Wp.pl/strz