Zamknij

Strajk pracowników linii lotniczej. Domagają się 6-procentowych podwyżek. Loty odwołane

Redakcja
22.02.2018 14:23
Strajk pracowników linii lotniczej. Domagają się 6-procentowych podwyżek. Loty odwołane
fot. Archiwum RadioZET.pl

Rozpoczął się poważny strajk płacowy pracowników linii Air France. Domagają się 6-procentowej podwyżki płac. Odwołano już 25 proc. lotów, z czego aż połowę lotów długodystansowych z Paryża. Turyści, którzy mieli wylecieć 22 lutego, są załamani.

Zgodnie z założeniami strajku Air France przewiduje realizację 75 proc. planowanych lotów na średnich trasach z i do Paryża oraz 85 proc. lotów krótkodystansowych.

Odwołano co czwarty lot

Jak szacują francuskie agencje, w strajku weźmie udział 28 proc. pracowników. Według źródła, na które powołuje się AFP, uczestniczy w nim 33 proc. pilotów, 37 proc. stewardes i stewardów oraz 26 proc. personelu naziemnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Stracą na tym pasażerowie

Pracownicy domagają się podwyżek, argumentując to m.in. dobrymi wynikami firmy. Dotychczasową podwyżkę w wysokości 1 proc. nazwano „jałmużną”. — Nasze wyniki się poprawiły, ale wciąż są znacznie poniżej rezultatów konkurencji — mówił w środę dyrektor generalny Air France, Franck Terner. Podwyżkę płac o 6 proc. przewoźnik wyliczył na 240 mln euro, co zdaniem Ternera jest „nieuzasadnione i nierealistyczne”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz