Zamknij

Lwiątka zamarzły w zoo. „Dwa zmarły niecałą godzinę po urodzeniu” [WIDEO]

Redakcja
18.01.2019 14:03
Lwiątka zamarzły w zoo. „Dwa zmarły niecałą godzinę po urodzeniu” [WIDEO]
fot. Twitter.com

Ekstremalne warunki pogodowe odebrały życie czworga afrykańskich lwiątek w zoo w Rafah w południowej Strefie Gazy. Zwierzęta nie przeżyły nawet dwóch dni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Nie mogliśmy zabezpieczyć niezbędnych suplementów diety, leków i antybiotyków, aby uratować życie młodych lwiątek. Nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, a blokada Stefy Gazy przez Izrael zaostrza sytuację – powiedział dyrektor zoo Fathi Jumaa. 

– Dwa lwiątka zmarły niecałą godzinę po urodzeniu, ponieważ nie byliśmy w stanie ich ogrzać. Zabrałem dwa kolejne do swojego domu, przykryłem kocami i zadbałem o nie – kontynuował Jumaa.

– Kiedy ich stan uległ poprawie, oddałem je matce do karmienia. Zmarły godzinę później – dodał. 

Nie mogąc zabezpieczyć dużej części żywności i sprzętu niezbędnego do opieki nad swoimi zwierzętami, kilka ogrodów zoologicznych w Gazie jest poważnie dotkniętych przez trudną sytuację gospodarczą i 12-letnią blokadę Izraela. 

Zobacz także

– Możemy również stracić lwicę. Niedawno urodziła i jej zły stan zdrowia pogorszył się w ciągu ostatnich kilku dni – powiedział dyrektor zoo. Lwy afrykańskie nie są przyzwyczajone do życia w niskich temperaturach i wymagają specjalnej ochrony.

RadioZET.pl/DG