Zamknij

Strzały w gimnazjum na południu Francji. Zatrzymany 17-latek miał granaty

Redakcja
16.03.2017 14:02
Strzelanina w francuskiej szkole
fot. Europa1

W szkole we francuskim Grasse otwarto ogień. Podczas strzelaniny rannych zostało 8 osób.

W gimnazjum w miejscowości Grasse na południu Francji doszło do strzelaniny, jest kilka osób rannych - podała telewizja BFM, powołując się na źródła policyjne. Lokalna policja poprosiła mieszkańców na Twitterze, by pozostali w zamkniętych pomieszczeniach i pod żadnym pozorem nie pojawiali się w okolicy szkoły. Motyw sprawcy ustalają teraz śledczy.

Według władz miasta, strzelanina nie miała związku z terrorystami. Miał to być incydent między dwoma uczniami. Na miejscu aresztowano 17-latka, który miał przy sobie broń myśliwską, dwa pistolety oraz dwa granaty.

Najnowsze doniesienia miejscowych służb mówią o ośmiu rannych osobach, ich życiu nic nie grozi. Jedna z osób powiązanych z młodocianym napastnikiem jest poszukiwana. Szkoła została zamknięta, na miejscu pracują służby. Władze miasta ogłosiły alert bezpieczeństwa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pilnie prosi o przestrzeganie komunikatów. Wcześniej w budynku Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu ranny został pracownik urzędu. Eksplodowała przesyłka, raniąc mu ręce i twarz. Służby prowadzą śledztwo.

RadioZET.pl/PAP/MaAl