Strzały przed szpitalem w Berlinie. "Die Welt": postrzelony to pacjent

27.04.2017 16:46

Mężczyzna zaatakował policjanta przed jednym ze szpitali na berlińskim Kreuzbergu. Funkcjonariusz odpowiedział ogniem. Napastnik został postrzelony w nogę. Berlińska policja potwierdza, że doszło do incydentu, lecz przez długi czas nie zdradzała szczegółów. Dziennik "Die Welt" nieoficjalnie poinformował, że chory psychicznie pacjent rzucił się na policjanta, po czym został postrzelony w nogę.

Strzały przed szpitalem w Berlinie. "Die Welt": postrzelony to pacjent fot. Twitter

Jak podaje portal MorgenPost.de, mężczyzna został postrzelony w nogę przed oddziałem ratunkowym szpitala w Berlinie. Okoliczności sprawy nie są jasne. Policja milczy, potwierdzając jedynie, że doszło do incydentu. Rzecznik policji powiedział tylko, że doszło do użycia broni palnej.

Reuters twierdzi, że mężczyzna został postrzelony przez policjanta w nogę, po tym jak próbował zaatakować funkcjonariusza. Dziennik "Bild" powołując się na policję podał do informacji, że napastnik miał 27 lat i nie przestawał grozić mundurowym mimo wielokrotnych wezwań. Wtedy funkcjonariusze użyli broni.

Według nieoficjalnych informacji dziennika "Die Welt", na oddział wezwano policję do chorego psychicznie pacjenta, który wpadł w szał. Jeden z policjantów został zaatakowany i musiał użyć broni, żeby powstrzymać napastnika. 

O godz. 17.25. berlińska policja poinformowała na Twitterze, że oddział ratunkowy, przed którym wydarzył się incydent, został otwarty.

RadioZET.pl/PAP/morgenpost.de/Reuters/strz

Oceń