Zamknij

Strzelanina przy stacji benzynowej. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

02.08.2020 19:50
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Rex Features/East News

Strzelanina w Szwecji. Nie żyje 12-letnia dziewczynkaa postrzelona w nocy z soboty na niedzielę przy stacji benzynowej w gminie Botkyrka pod Sztokholmem - poinformowała w niedzielę szwedzka policja. Prawdopodobnie była ona przypadkową ofiarą wojny gangów.

Strzelanina w Szwecji. Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Według policji strzały padły z przejeżdżającego obok stacji benzynowej samochodu, dosięgając znajdującą się przy barze szybkiej obsługi nastolatkę. Ciężko ranna dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie w niedzielę zmarła.

Zobacz także

Jak podała gazeta "Expressen", powołując się na źródła w śledztwie, zginąć miało dwóch młodych mężczyzn z lokalnego gangu Botkyrka. Według świadków byli oni widziani na miejscu zdarzenia, mieli na sobie kamizelki kuloodporne.

Strzelanina przy stacji benzynowej. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

Policji dotychczas nie udało się zatrzymać sprawcy. Trwa analiza monitoringu oraz przesłuchania świadków.

Zobacz także

Według "Expressen" nastolatka jest kolejną przypadkową ofiarą wojny gangów, której nie powstrzymała zapoczątkowana jesienią ubiegłego roku, a zakończona w czerwcu policyjna Operacja Szron. W Sztokholmie śledczy mieli się skupić na 30 kluczowych przestępcach, ale z czasem lista ta wydłużyła się do 68 przywódców walczących ze sobą grup. W tym czasie wzrosła także liczba strzelanin. Źródłem konfliktów gangów są wpływy ze sprzedaży narkotyków.

RadioZET.pl/PAP