Zamknij

Strzelanina z udziałem stu osób. Wśród nich przedsiębiorcy

29.05.2020 10:34
Strzelanina w Browarach pod Kijowem na Ukrainie. Strzelało ok. 100 przedsiębiorców
fot. Twitter/@ICTV_Fakty

Strzelanina z udziałem około stu osób w Browarach pod Kijowem na Ukrainie. Wiadomo już, że co najmniej 3 osoby zostały ranne. Dotychczas ujęto 10 osób, trwają zbiorowe zatrzymania - przekazał szef MSW Arsen Awakow. 

Do strzelaniny pod Kijowem doszło w piątek rano. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że wszystko działo się na tle konfliktu między przedsiębiorcami zajmującymi się przewozami pasażerskimi i nielegalnymi przewoźnikami.

W sieci pojawiły się już nagrania z miejsca zdarzenia. Na niektórych widać, jak mężczyźni strzelają do siebie na ulicy na osiedlu mieszkalnym.

Informacja w sprawie strzelaniny wpłynęła na policję po godz. 7 rano (6 w Polsce). Już wtedy zatrzymano 10 osób, które miały przy sobie broń. Zatrzymani pochodzą z różnych regionów kraju. 

Wiceszef MSW Anton Heraszczenko poinformował, że trzy osoby zostały ranne w wyniku postrzału z broni obezwładniającej. Według niego były to kryminalne rozrachunki związane z przewozami tzw. marszrutkami (busami). Jak dodał, były one wynikiem "nieprzejrzystego podziału tras" ze strony urzędników w obwodzie kijowskim. - Trasy powinny być rozdzielane legalnie i sprawiedliwie, a nie pod przykryciem i za łapówki - dodał.

Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane. Wszczęto śledztwo.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP